Βράβευση αριστούχων μαθητών ΓΕΛ Ευπαλίου

Οι μαθητές και μαθήτριες της Β΄ και της Γ΄ τάξης ΓΕ.Λ. Ευπαλίου, που βραβευτήκαμε με τη χρηματική δωρεά των 2450 ΕΥΡΩ, επιθυμούμε με αυτήν την επιστολή να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες σε εσάς κα Ελένη Πετρίδου και στην οικογένειά σας. Τιμώντας τη μνήμη των γονέων σας, τιμάτε και εμάς με την οικονομική και κυρίως την ηθική σας ενίσχυση, τιμάτε παράλληλα και την παιδεία μας, γιατί προάγετε το φιλοπρόοδο πνεύμα, την ευγενή άμιλλα και την αριστεία. Το λαμπρό παράδειγμα μιας τέτοιας πρωτοβουλίας αποκτά πρόσθετο αξιακό βάρος σήμερα, εντός των αντίξοων για την εκπαίδευση συνθηκών λόγω της οικονομικής κρίσης, γι΄ αυτό και θα φροντίσουμε να λάβει ανάλογη με την αξία της δημοσιοποίηση. Σας ευχαριστούμε από καρδιάς και ευχόμαστε σε εσάς και στην οικογένειά σας Καλά Χριστούγεννα, Υγεία και Ευτυχία για το νέο έτος.

Με εκτίμηση:

Οι αριστούχοι μαθητές/τριες του ΓΕΛ Ευπαλίου (Β΄και Γ΄τάξης): Παλιούρας Γεώργιος, Ανθής Ιωάννης, Ζωητού Χαραλαμπία, Μπάτζιου Μαρία.